Witrażowy dowód na to, że próbować trzeba zawsze!

Dziś kolejna historia z życia wzięta. Otóż jak to w życiu bywa… dzieci rosną. Nasze również.  Pewnego dnia Stonki odwiedziła ich najlepsza przyjaciółka. Dzieci postanowiły, że będą tworzyć dzieła sztuki przy pomocy farb witrażowych. Przygotowałam im stanowiska pracy. Dzieci zajęły się pilnie malowaniem obrazków a ja korzystając z chwili ciszy poszłam do drugiego pokoju i usiadłam wygodnie w fotelu. Cisza przedłużyła się do kilkunastu minut i zdążyłam pomyśleć, że już tak dobrze, bo potrafią się sobą trochę zająć… I tak tkwiłam sobie w naiwnej, błogiej nieświadomości dopóki nie usłyszałam radosnego rechotu okraszonego bardzo ciekawym okrzykiem…

Z kopyta ruszyłam do pokoju Stonki i zamarłam. Otóż koleżanka postanowiła uczynić dzieło witrażowe bardziej artystycznym i radośnie wycisnęła farby na biurko rozcierając  je łapkami. Po zakończonej pracy stwierdziła, że chyba jednak trochę się nabrudziło i postanowiła, jako dobrze wychowana panienka zlikwidować bałagan… Postanowiła nie zawracać cioci niepotrzebnie głowy i poszła do łazienki z zamiarem zdobycia jakiegoś ścieradła. Najbardziej pod ręką znalazły się ręczniki i moje słonecznie żółte sztruksy wiszące na wieszaku. Dziecko grzecznie starło rozlane farbki i wytarło rączki…

Widok był niepowtarzalny… Przyznaję, że w duchu zdążyłam już pożegnać się z ulubionymi spodniami, ale jakoś tak z poczucia obowiązku spróbowałam to wszystko jednak wyczyścić. Bez jakiejkolwiek nadziei… i co? I sama nie mogłam w to w pierwszej chwili uwierzyć. Solidnie spryskałam wszystko środkiem PreWash Spray – Odplamiacz Przed Praniem i wyprałam ręcznie w SA8 Premium i te farby zlazły!!!!!

Ja wiem, że o środkach Amway różni ludzie peany pieją i inni słuchają tego z dużą dozą niedowierzania, ale tym razem to i ja zapieję, bo naprawdę lubię te moje żółte portasy i po raz kolejny okazało się, że seria Amway Home absolutnie zasłużyła na niedawno przyznany Laur Konsumenta. U mnie za tę wygraną wojnę z farbami witrażowymi ten zestaw – proszek i odplamiacz – dostaje złoty medal :)

PreWash Spray – Odplamiacz przed praniem nr kat. 110403

PreWash Spray - Odplamiacz Przed Praniem

SA8 Premium – koncentrat proszku do prania nr kat. 109848

Tags: , , ,  

1 Comment

  1. Podpisuję się rękami: prawą i lewą – to drugą mniej wykwintnie, bo tak mam, cóż.

    Moja mama z bratową ostatnio toczyly wojnę z plamą…

    Ech, nic nie pmagało, wsyztskei wybielacze z reklam TV zawiodły. Mama znalazła resztke odplamiacza w proszku UWAGA: sprzed 17 lat!!! wtedy to mama moja kochana z Amwayem cokolwiek działała.

    Po walce przeterminowanym jakies 15-16 lat środku po plamie nie zostal ślad, a ja miałem zamówienie na 2 opakowania odplamiacza :)

Dodaj komentarz