W reklamie wystąpić każdy może, jeden lepiej a drugi trochę gorzej…

“Śpiewać każdy może jeden lepiej a drugi trochę gorzej, ale nie o to chodzi jak co komu wychodzi…” no właśnie – każdy może… śpiewać tak, ale dzisiaj o tym CO i KTO może… Może każdy, ale czy musi??? I nie o śpiewanie tym razem chodzi….

Nadeszła jesień… nieuchronnie jak co roku. I jak co roku jesteśmy bombardowani niezliczoną ilością reklam środków na przeziębienie i grypę, syropów na kaszel i innych preparatów mających cudownie pomóc nam w przypadku choroby. Ogromny natłok reklam tychże preparatów preparatów sprawił, że po prostu przestałam je w jakikolwiek sposób odbierać. Po prostu są i trzeba je znieść co nie znaczy słuchać i brać do siebie. Tak było do czasu…

Pewnego dnia w radiu usłyszałam piękny kojący głos, który mówił na temat właśnie zachorowań i przeziębień. Głos jakże znajomy… Po kilku sekundach okazało się, że to nie żaden program radiowy na temat zdrowia tylko kolejna reklama…. Reklama radiowa i telewizyjna środka na przeziębienie i grypę w której wystąpiła… no właśnie i tu jest pies pogrzebany. Wystąpiła w niej osoba, która dla mnie zawsze była ikoną stylu i klasy. Symbol jakości i dobrego smaku, piękna i wyrafinowania. Jednym słowem Ktoś przez duuuże K. I przez duże J, bo sama Jolanta Kwaśniewska… żona byłego Prezydenta RP.

Wiecie co, poczułam się dziwnie. No jak to? Wiele osób występuje w reklamach… ale ONA? No cóż, pozostaje po raz kolejny przełknąć gorzką pigułkę upadku jakości i autorytetów… Ale nie jest to łatwe przyznacie sami… A reklamowanego przez nią środka nie kupię za nic w świecie w imię pogrzebanych zasad właśnie.

Tags: , , ,  

2 Comments

  1. Podpisuje się pod tym co napisałaś Kamilo, wszystkimi czterema kończynami. Wspomnę tylko kilka innych reklam, które mnie zbulwersowały, a bohaterami tych reklam były znane postacie naszego świata aktorskiego. Zawsze podziwiałam pana Fronczewskiego, pana Kondrata, pana Żmijewskiego jako aktorów, i innych wspaniałych artystów. Najbardziej jednak poraziła mnie reklama specjalistki od wychowywania dzieci, słynnej niani, która reklamowała margarynę Kamę – jeden z najgorszej jakości tłuszczów. Ale reklama naszej byłej prezydentowej pobiła wszystkie rekordy.
    Faktycznie, masz rację…jest to upadek dobrego smaku, jakości.
    Nie wyobrażam sobie, że można nie być świadomym jakości tego co się reklamuje. No cóż, może zarabiają za mało pieniędzy w swoim zawodzie… Podziwiam ich jako aktorów, ale reklamowanie badziewia budzi we mnie ogromny niesmak. Oczywiście, że również nie kupię tych produktów….

  2. Oj tak… margaryna jako zdrowy tłuszcz dla dzieci… ręce opadają. Tylko na szczęście dla mnie tamta Pani akurat autorytetem wielkim nie jest ;)

Dodaj komentarz