Tym razem Flegmatyk.

Człowiek o dominującej osobowości Flegmatyka jest tak spokojny, że ani jego wady ani zalety nie rzucają się szczególnie w oczy. Generalnie flegmatyk się po prostu nie rzuca w oczy… jest tak neutralny, spokojny i uprzejmy. I jak pisze moja ukochana Florence Littauer “Największą siłą spokojnego flegmatyka jest brak rzucających się w oczy słabości. Nie miewa napadów złego humoru, nie popada w depresję, nie robi hałasu wokół swojej osoby”. Jednak ten ekstremalny spokój wpływa niestety na brak umiejętności ekscytowania się czymś. To może bardzo mocno zniechęcać potencjalnego partnera, bo gdy ten wychodzi z siebie, żeby flegmatykowi sprawić radość w podziękowaniu dostanie jedynie skromne “Dziękuję”. Nie wspominając o tym, że brak ekscytacji powoduje, że flegmatyk nie ma ochoty opuszczać domowych pieleszy, bo i po co?
To co łączy flegmatyka z perfekcyjnym melancholikiem to tendencja do odkładania rzeczy na później. Jednak przyczyna odkładania jest różna. Perfekcyjny melancholik czeka aż będzie mieć wszystkie niezbędne narzędzia i warunki do perfekcyjnego wykonania zadania a flegmatyk zwleka, bo po prostu mu się nie chce…
Z jednej strony potrzebuje on od innych bezpośredniego bodźca, ale z drugiej nie znosi przymuszania, które bywa źródłem poważnych konfliktów. Ale generalnie starają się oni być na tyle neutralni i sympatyczni, by nikomu nie sprawić przykrości.

Tags: , ,  

Dodaj komentarz